O Nas

O Nas

GRZEGORZ SURÓWKA - Muzyk z ponad 10-letnim stażem w koncertowaniu na bębnach typu conga, djembe, bongosy czy mridanga. Był współzałożycielem bębniarskiego projektu muzycznego o międzynarodowym składzie "Djembe-ha". Przez rok współpracował w Niemczech ze znanym z początków Mayday w Polsce DJ Unique (Achim Koch). W latach 2003/2004 prowadził warsztaty bębniarskie dla młodzieży w I L.O. im M.Kopernika w Będzinie. Kolejne lata spędził, poza koncertowaniem z zespołem SALSA, prowadząc warsztaty rytmiczno-bębniarskie w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Rozwojowo-Rozrywkowego dla kobiet PROGRESSteron.

Od ponad 15 lat zajmuje się rytmem, muzyką etniczną, folkową oraz współczesną. Z zamiłowania i wykształcenia również nauczyciel języków obcych z pedagogicznym podejściem. Prowadząc swoje warsztaty łączy talent muzyczny z pedagogicznym, co przekłada się zarówno na radosny klimat jak i efektywność zajęć.

„SURYA” - jest rozwinięciem przygody z rytmem, bębnami i muzykowaniem autora na szerszą skalę – dla firm, placówek edukacyjnych i ośrodków szkoleniowych. Główną działalnością firmy jest organizacja warsztatów muzycznych, rytmicznych i integracyjnych zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Nieobce są również działania z zakresu szeroko pojętej muzykoterapii czy jej coraz bardziej popularnej odmiany zwanej bębnoterapią (drumming therapy). Firma współorganizuje również większe imprezy muzyczne oraz plenerowe, zapewniając bębniarzy współtworzących muzykę z DJami, artystów przedstawiających najróżniejsze pokazy typu fireshow, tańca afrykańskiego czy organizując koncerty muzyki etnicznej i folkowej.

 

KRZYSZTOF KASPRZYK  - Muzyk perkusjonalista. Miłośnik muzyki etnicznej i folkowej z przeróżnych zakątków świata. Zapalony kolekcjoner rozmaitych instrumentów perkusyjnych. Specjalizuje się w muzyce zachodnioafrykańskiej: Gwinea i Mali. Jego wiodące instrumenty to djembe oraz bębny basowe dununba, sangban, kenkeni. Na co dzień naucza gry na tych instrumentach i stara się przybliżać nam tradycję muzyczną Afryki. Jest także amatorem muzyki arabskiej i kubańskiej. Poza nauką muzyki w jej tradycyjnym wymiarze jest wielkim miłośnikiem wszelkich muzycznych eksperymentów oraz improwizacji. Nieustannie poszukuje nowych środków ekspresji.

Z wykształcenia filozof, z zamiłowania powsinoga.